2016-17 SONBAHAR-KIŞ PARİS MODA HAFTASINDAN GÖRÜNTÜLER/2016-17 FALL-WINTER PARIS FASHION WEEK IMAGES FROM

09:22

SELAM kızlar bu yazımda sizlerle geçtiğimiz günlerde sona eren Paris moda haftasından bahsedeceğim. Keyifli okumalar.
HI girls, in this article, I'm going to talk with you pleasant reading from the Paris Fashion Week, which ended recently.


MİU MİU 2016-17 SONBAHAR-KIŞ 
Rengarenk bir sezonun bizi beklediğini gösteren bu koleksiyonda benim için en göz alıcı parçalar şüphesiz ki kemerler idi. Gösterişli kemerlerin hemen ardından dikkatimi çeken detaylar; denim ve brokar kumaşlar. Çoğu parça pastel tonlarında ve floral desenlerden ibaret.En az kemerler kadar dikkat çekici bir diğer parça ise kadife zincirli çantalar ve işlemeli gözlükler.
2016-17 MIU MIU AUTUMN-WINTER

Indicating that is waiting for us in this collection a colorful season for me, the most eye-catching was undoubtedly the arches parts. The details that immediately caught my attention after a flashy belt; denim and Brocade fabrics. Most pieces consist of pastel shades and floral patterns.At least until another remarkable piece of embroidered velvet bags, chain belts and glasses.
CHANEL 2016-17 SONBAHAR-KIŞ
Sert kumaşlar ve pastel tonlar... Bu koleksiyon tam da bu cümleden oluşuyor. Koleksiyon da ki diğer  detaylar ise; geometrik ve floral desenler denim ve kaşe kumaşlar toprak tonları, kızıl, siyah renkte parçalar.Over size kalıplar. Ayrıca bu koleksiyonda aksesuarlar fazlaca öne çıkmış özellikle kat, kat inciler şapkalar ve eldivenler sezonun aksesuar trendlerinden spoiler veriyor.
CHANEL 2016-17 AUTUMN-WINTER
Tough fabrics and pastel shades this collection consists of exactly this sentence. Other details in the collection, geometric patterns and floral fabrics, denim and bowl earth tones, red, black colors pieces.Molds to you over. Also a lot of accessories in this collection, especially kat, Kat, pearls, hats and gloves gives spoilers of accessory trends of the season.

BALMAİN 2016-17 SONBAHAR-KIŞ
Hem feminen hemde maskülen tavırlar içeren bir koleksiyon. En çok göze çarpan detaylar: Fırfırlar, püsküller altın aksesuarlar ,uzun çizmeler, geometrik desenler,pastel tonlar ve bence bingo parça korseler.
2016-17 BALMAIN AUTUMN-WINTER
A collection of both feminine and masculine attitudes. The most noticeable details: Frills, tassels, gold accessories ,Tall Boots, geometric patterns,pastel tones and I Bingo-piece corsets.

H&M STUDİO 2016-17 SONBAHAR-KIŞ
Daha çok maskülen ve bohem tavırlar içeren bu koleksiyonun yan detayları ise; pastel tonlar, işlemeler, over size kalıplar, geometrik desenler. Bu koleksiyondaki favori detayım ise yılan derisi aksesuarlar ve fötr şapkalar.
H&M STUDIO 2016-17 AUTUMN-WINTER
The more masculine side of this collection, which includes attitude and bohemian details; pastel shades, embroidery, patterns over geometric patterns. My favorite detail in this collection snakeskin accessories and fedoras.


Bana göre Paris moda haftasında en çok kullanılan detaylar inciler,over size kalıplar, geometrik desenler,pastel tonlar ve kemerler idi.
For me, most pearls used during the Paris Fashion Week details,over your patterns, geometric patterns,pastel shades and belts.

Yazımın sonuna geldik umarım beğenmiş sinizdir beğendiyseniz yorumlamayı, paylaşmayı ve ayrıca yeni yazılarımdan haberdar olabilmek için bloguma üye olmayı unutmayın.

HOŞ ÇAKALIN!!

I hope this is the end of my post-if you like to interpret it the righteous side, to share my writings and also remember to become a member of my blog to be informed of new.


BYE!!

FOTO:VOGUE
PHOTO:VOGUE

You Might Also Like

0 yorum